Melodia do Koronki do Miłosierdzia Bożego – nuty do pobrania. Nowa!!!

JUŻ JEST!!! W końcu cała melodia – praca trwała długą z przerwą pół roku. Żeby móc wprowadzić do polskiego światka pobożnisiów właściwe, niesfałszowane wersje modlitwy najłatwiej będzie zrobić to przez śpiew – i będzie pięknie! Koronka na to zasługuje. Żadnych ograniczeń autorskich, wręcz przeciwnie, rozpowszechniajcie ile wlezie, prosimy tylko, by nie zmieniać ani tekstu ani melodii. Melodia wygląda na pierwszy rzut, szczególnie oka (nuty), na trudną, jednak tak nie jest… Jeśli ktoś chciałby nagranie to przygotujemy, ale wysyłać nagranie mp3 będziemy na razie indywidualnie -wówczas prosimy o kontakt np. przez komentarz.

Jeśli ktoś kocha śpiewanie na wesoło, lekko i przyjemnie to ma to w starych do tej pory powszechnie używanych melodiach. Niech stąd nie pobiera, bo nie będzie szczęśliwy…. To są melodie do kontemplacji, głębokiego i spokojnego śpiewu, rozważania, a nie do zabawy czy odfajkowania modlitwy.

Komentarz – wyjaśnienie do tej inicjatywy znajduje się w artykule poniżej napisanym pół roku temu, trzeba tam zajrzeć i dokładnie przeczytać, przemodlić. Nie lubimy robić rewolucji w obyczajach, modlitwach itp, jednak przez pewne „przypadki” czyli Opatrzność Bożą zostaliśmy w tym wypadku do tego zmuszeni, bo fałszerstwa zostały popełnione. Jeśli ktoś się z nami nie zgadza, to nikt nikogo tu do niczego nie zmusza. Wasz wybór. Wersja Koronki rozpowszechniana od jakiegoś ćwierć wieku (niezgodna z „Dzienniczkiem”), która powszechnie jest teraz używana, myślę, że jest modlitwą przyjmowaną przez Boga (ważną). Jednak teraz odmawia Koronkę bardzo niewielu i rzadko. Czas tej świętej modlitwy (w sensie popularności) dopiero przed nami. I warto, gdy już przyjdzie ten nowy czas wielkiego nawrócenia – bo przyjdzie, by modlitwa ta była odmawiana, a jeszcze lepiej pięknie śpiewana, w jej właściwym, niesfałszowanym brzmieniu. Więcej w tym starym artykule:

https://przeciwherezjom.wordpress.com/2020/10/01/2207/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s